22.02.2019
Nawigacja


Witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej w Zajeziorzu


Wycieczka do Torunia
W dniu 19 czerwca br. klasa VI wybrała się na wyprawę do Torunia. Celem był ogród zoobotaniczny. Teren ogrodu do dużych nie należy, ale jest nagromadzone dużo okazów flory i fauny. Widzieliśmy egzotyczne dla nas zwierzęta: liczne kolorowe papugi, pawie, bażanty, ciekawą i kolorową kaczkę mandarynkę, przedstawicieli gadów – boa madagaskarskiego, bazyliszka płatkogłowego i inne. Jak zawsze naszą uwagę przyciągały ssaki : takin, kangury, rysie, niedźwiedź. Wspinaliśmy się na żubrze (taka ścianka wspinaczkowa), a nawet robiliśmy zdjęcia.. Podobały nam się liczne papugi: kolorowe i krzykliwe.
Widzieliśmy też liczne pomniki przyrody, np. sosna czarna, dąb szypułkowy.
Po drugiej stronie ulicy znajduje się Instytut Matematyki UMK- czyli coś przyszłościowego dla nas.
Tradycyjnie posiedzieliśmy pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Zobaczyliśmy Kamienicę pod Gwiazdą. Byliśmy też w kościele akademickim.
Oczywiście robiliśmy zakupy- pamiątki dla siebie i rodziny. Było też niezdrowe żywienie. Nieprzewidzianym punktem toruńskiej wyprawy była galeria Copernikus – to była lekcja samodzielności i logistyki oraz komunikacji, a także samodzielnych zakupów.
Zdaliśmy wszyscy na celująco. Cali , zdrowi i szczęśliwi wróciliśmy do Zajeziorza. To była wspaniała przygoda. Tak zgodnie stwierdzili uczestnicy i opiekunowie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
441,679 unikalne wizyty